Av.Hakan GÜMÜŞ

Av.Hakan GÜMÜŞ

Arabulucu, Avukat Hakan GÜMÜŞ 1981 yılında Almanya Nürnberg'in Lauf İlçesinde doğdu.  Kısaca Maarif Kolejleri de denen ve Türkiye’ de sayıları altı adet olan Maarif Bakanlığı Kolejlerinden biri olan Samsun Anadolu Lisesinden 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2003 yılında bitirerek, memleketi Samsun İlinde başladığı avukatlık stajını tamamlamak suretiyle 2004 yılında fiilen avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. 2005 yılında İstanbul İlinde kısa dönem olarak askerlik görevini ifa etmek suretiyle vatani görevini yerine getirdi.

Hakan GÜMÜŞ, T.C. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınavları başarı ile geçmek suretiyle arabuluculuk yapmaya hak kazanmış ve 2017 yılından bu yana aktif olarak arabuluculuk hizmeti de vermektedir.

Hakan GÜMÜŞ, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 2019 yılında mezun olmak suretiyle hukuk fakültesi eğitiminden sonra ikinci lisans eğitimini de tamamlamıştır.

 Samsun Barosu'na kayıtlı olarak çalışan Avukat Hakan GÜMÜŞ, kariyeri boyunca sadece hukuki alanlarda çalışmalar yapmamış; birçok sivil toplum örgütünde yönetici, İnsan Hakları İl ve İlçe Kurulları ve yine İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlıklarında üyelikler yaparak İline her alanda hizmet etmeyi amaçlamış ve topluma olan borcunu ödemek ve toplumdaki misyonunu yerine getirmek adına, birçok çalışma yapmıştır. Av. Hakan GÜMÜŞ evli ve 1 çocuk babasıdır.

Av.Hakan GÜMÜŞ